Co warto wiedzieć,
o lalkach Paola Reina

By Vanillia

Lalki pomagają zrozumieć małemu dziecku otaczający go świat. Bobas trzymając lalkę przypominającą małego człowieczka, czuje że ma towarzysza wyruszając w nieznany mu świat. Rodzicom łatwiej jest posługując się lalkami tłumaczyć pewne rzeczy. Jaką zatem wybrać lalkę dla dziecka? Tym razem wybór padł na lalki Paolo Reina, które postaramy się opisać w dzisiejszym artykule.

Kilka słów o firmie Paola Reina

Producent Paola Reina podobnie jak kilka innych znanych lalek hiszpańskich pochodzi z Walencji. Firma swoje pierwsze kroki stawiała w 1994 roku w rodzinnej miejscowości Castalla, by w 1997 wydać już pierwszy oficjalny katalog z lalkami. Od tamtego momentu firma prężnie się rozwija ściągając do współpracy profesjonalistów z bogatym i wieloletnim doświadczeniem. Obecnie firma będąc już 24 lata na rynku działa w wielu krajach. Choć produkcja jest hiszpańska łączy doświadczenie z włoskimi i francuskimi ekspertami w dziedzinie mody i stylu. A także z hiszpańskimi i niemieckimi specjalistami zajmującymi się produkcją i rzeźbą.

Co wyróżnia lalki Paola Reina

Dziś, gdy marka jest już znana i posiada spore przychody może sobie pozwolić na współpracę z przeróżnymi specjalistami w dziedzinie zabawek. Co zatem wyróżnia te lalki na tle innych? Na pewno fakt, iż w dużej mierze wykonywane są ręcznie. Artyści dbają o najdrobniejsze detale dorysowując piegi, czy malując usta i podkreślając policzki. Materiały, z których produkowane są lalki Paola Reina są wysokiej jakości. Firma działając na rynku europejski dba by jej produkty spełniały wszystkie normy , i dokłada starań by zabawki były bezpieczne dla najmłodszych. Do tego stopnia, że wnętrza lalek są wypełnione włóknem akrylowym, które jest ognioodporne. Według informacji producenta, których nie znajdziemy w opisie zwykłych aukcji, możemy się dowiedzieć że do produkcji włosów użyto najwyższej jakości nylonu. Substancja ta sprawia, że włosy jednocześnie są mięciutkie i dziecko może je czesać, i bawić się tworząc różne fryzury. A z drugiej strony są bardzo wytrzymałe i odporne na wyrywanie. Tułów lalki wykonany jest z winylu, co sprawia, że lalki hiszpańskie są miękkie i miłe w dotyku. W trakcie produkcji do tego tworzywa dodawany jest zapach wanilii. Jest to sekretny przepis na sukces lalek Paola Reina, który sprawia że laleczki ładnie pachną przez cały czas.